top of page

Grafikos darbų paroda "Pasimesk Miške"

2022 01 21 Penktadienį LDS galerijoje Meno erdvėje S_IN

Aušros Al. 41 Šiauliai


Kviečiu ateiti į šią parodą ir pasijusti lyg užklydus į gilų mišką pilną gyvybės ir mirties, juk tai kerinti vieta kelianti susidomėjimą, bet tuo pačiu baugina. Noriu jums parodyti fantastika perpintus gamtos motyvus.

Miškas nuo senų laikų laikomas mistiška vieta, tiek realybėje tiek legendose, mituose ir pasakose, keliaujant miško takeliu, stebint aukštus medžius jaučiama jų didybė, nukrypus nuo praminto takelio įsijungia nuotykio jausmas, sutemus apima kurtinanti tyla, tamsa, nežinomybė. Gali išgirsti tik savo pačio ėjimą per šakas ir lapus, nušuoliuojančia varlę, vabalų čirškėjimą ar šaką pajudinusį paukštį. Matoma tik šiek tiek dangaus prasiskverbiančio pro medžių viršūnes ir iš po krūmų šviečia gyvūno akys. Apima nežinomybė ką pamatysi klaidžiojant vis gyliau į miško gilumą.

Darbai interpretuoja būtent tai ką galima išvysti, ne tik akimis bet ir ką gali iliustruoti vaizduotė. Nuo pakelėje rasto jau užgesusio tačiau liguistai tobulo grožio drugelio tarp vis dar žavingų nukritusių lapų iki didingo elnio kurio kilmingos akys perveriančiai spindi tarp medžių. O gal tai ne elnias, o miško nimfa ar kitokia pasakų būtybė. Pakelėje rasti daiktai piešia ten buvusių žmonių istorijas.

Gamtos dvilypumas tarp jos ramybės ir žiaurios didybės suteikia florai ir faunai tarsi magišką aura kuri mane įkvepia gyvūnus vaizduoti baltomis paslaptingomis akimis, sujungti juos su magiškais simboliais ir naudoti kompozicijas kuriuose jie lieka monumentalūs.

Mano iliustracijos nespalvotos, juodos ir baltos koloritas man priimtinas ne tik kaip estetinis nuosprendis, bet ir tam, kad darbams suteiktu tam tikrą atmosfera, per daug neblaškytų nuo matomų figūrų ir bendros kompozicijos. Renkuosi skirtingų dydžių linijas ir taškelius pasakoti savo istorijai.

Piešiant atsiveria akys į gamtos pasaulio sudėtingumą ir grožį. Tai gali padėti atnaujinti arba iš naujo sužadinti mūsų ryšį su gamta ir nors darbai turi savas besislepiančias istorijas, gyvūnų simbolinės reikšmės leidžia kiekvienam įžvelgti darbuose savitą istorija.

-Gabija Korsakaitė "GlassOfB33r"


https://www.ldsajunga.com/post/lds-galerijoje-s-in-gabijos-korsakaites-grafikos-darbu-paroda-pasimesk-miske
bottom of page